შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, პრემიერ-მინისტრ გიორგი გახარიასთან, საქართველოს პრეზიდენტთან, მთავრობის წევრებთან და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებთან ერთად, მუხათგვერდის ძმათა სასაფლაოზე მივიდა. მინისტრმა 2008 წლის აგვისტოში, რუსეთ-საქართველოს ომის დროს დაღუპული ჯარისკაცების ხსოვნას პატივი მიაგო და გმირთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
2008 წლის აგვისტოს ომის შემდეგ 12 წელი გავიდა. საომარი მოქმედებების დროს შინაგან საქმეთა სამინისტროს 14 და სანაპირო დაცვის 5 თანამშრომელი დაიღუპა.

Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri along with Prime Minister - Giorgi Gakhatia, President of Georgia - Salome Zurabishvili, members of the Georgian government and representatives of the diplomatic corps arrived at Mukhatgverdi Brothers Cemetery. Minister paid tribute to the memory of soldiers fallen during the Russian-Georgian War and laid a wreath on Heroes Memorial.
12 years have passed since August War 2008. During the war, Ministry of Internal Affairs lost 14 police officers and 5 employees of the Coast Guard.