შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური ესპანეთის სამოქალაქო გვარდიის გენერალურ დირექტორს, მარია გამეს გამესს შეხვდა.
მხარეებმა ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო გეგმებზე შეთანხმდნენ. შეხვედრაზე განსაკუთრებით აღინიშნა ორი ქვეყნის პოლიციის ატაშეების მიერ განხორციელებული წარმატებული საქმიანობა.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ვლადიმერ ბორცვაძემ და ესპანეთის სამოქალაქო გვარდიის გენერალურმა დირექტორმა, მარია გამეს გამესმა ხელი მოაწერეს ორგანიზებული დანაშაულის თაობაზე ერთობლივი ანალიზის ჯგუფის შექმნასთან დაკავშირებით პარტნიორობის შესახებ მემორანდუმს, რომელიც კიდევ უფრო გააძლიერებს მხარეების ერთობლივ ძალისხმევას ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის კუთხით.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Director General of the Spanish Guardia Civil, Maria Gamez Gamez.
The parties discussed the issues of bilateral cooperation and agreed the future plans. The successful activity of the police attaches of the two countries was especially stressed during the meeting.
Within the frames of the visit, the Deputy Minister of Internal Affairs, Vladimer Bortsvadze and the Director General of the Spanish Guardia Civil, Maria Gamez Gamez signed the memorandum of partnership on the establishment of an organised crime joint analysis team, which will further strengthen the joint endeavor of the parties in the field of combating organized crime.