დღეს შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძესა და საქართველოში ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩ ბინ იუეს შორის შს სამინისტროში ოფიციალური შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საქართველოსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკას შორის არსებული ორმხრივი ურთიერთობები და ამ ურთიერთობების განვითარების გზები, აგრეთვე, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე მნიშვნელოვანი რეფორმები და დაგეგმილი ღონისძიებები.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ბატონ იუეს ასევე მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით არსებული მდგომარეობის შესახებ.

Today, on 24 December 2013, Minister of Internal Affairs of Georgia held an official meeting with H.E. Mr. Bin Yue, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China in Georgia.
The parties discussed the existing bilateral relations between Georgia and the possibilities of further developing these relations. The Minister also informed Mr. Yue about current reforms and planned activities.
Mr. Tchikaidze also provided information to the Ambassador about the protection of human rights in the occupied territories of Georgia.