შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი აშშ-ის ექსპორტის კონტროლისა და საზღვრის უსაფრთხოების პროგრამის მრჩეველს საზღვაო საკითხებში მაიკლ გარვის და ამავე პროგრამის ხელმძღვანელ მონიკა დორადოს შეხვდა.
შეხვედრაზე განიხილეს ამერიკული მხარის მიერ დაფინანსებული, განხორციელებული და მიმდინარე პროექტები, ხაზი გაესვა აშშ-სთან თანამშრომლობის მნიშვნელობას და ყურადღება გამახვილდა სუფსის საზღვაო ოპერაციების მართვის ცენტრის, როგორც უწყებათშორისი თანამშრომლობის მექანიზმის, უნიკალურ შესაძლებლობებზე.
მხარეებმა ასევე ისაუბრეს სწავლებისა და პროფესიული განვითარების პროგრამებზე, რომლის ფარგლებშიც, ამერიკასა და საქართველოში ყოველწლიურად შსს-ს ათეულებით თანამშრომელი გადის მომზადებას.
მინისტრმა სტუმრებს მადლობა გადაუხადა გაწეული დახმარებისთვის და გამოხატა მზადყოფნა, ხელი შეუწყოს არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობის გაღრმავებას.

The Minister of Internal Affairs held an official meeting with EXBS Maritime Advisor Michael Garvey and the Program Advisor-Monika Dorado.
During the meeting, the parties underlined the importance of cooperation with the US in the border-related field and discussed various US supported projects; also special emphasis was placed on the operating capabilities of Supsa Joint Maritime Operations Centre (JMOC), which is an important mechanism for facilitating interagency cooperation.
The meeting also covered issues related to the training and professional development programs, within the frames of which dozens of MIA employees undergo trainings each year in Georgia and in the United States.
The Minister expressed gratitude towards the guests for their support and readiness to further deepen the existing fruitful cooperation.