შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული გ.ბ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა, მოყვანა ან კულტივირების ბრალდებით კასპში დააკავეს.
ჩადენილი დანაშაული 6-დან 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცების სახით ბრალდებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალება „ბუპრენორფინის“ შემცველი 14 აბი ამოიღეს. ასევე, ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში პოლიციამ 10 ძირი ნარკოტიკული მცენარე კანაფის ნერგი ამოიღო.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა, მოყვანა ან კულტივირების ფაქტზე საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 265-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of investigative actions carried out on the grounds of operative information, detained in Kaspi G.B. (DoB: 1980) on the fact of illegal purchase and storage of drugs in large quantities and illegal sowing, growing or cultivation of plants containing narcotics.
The crime committed envisaged from 6 to 12 years of imprisonment.
During the personal search of the accused and search of the residential house, the law enforcers seized 14 pills containing “buprenorphine”. Also, in the accused`s home the Police seized 10 cannabis seedlings.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and storage of drugs in large quantities and illegal sowing, growing or cultivation of plants containing narcotics (sub-clause “a”, part 3 of the Article 260 and sub-clause “a” of the part 3 of the Article 265 of the Criminal Code of Georgia)