შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებაში, ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, 1995 წელს დაბადებული ა.ი. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ, ბრალდებულმა გორის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მამას - 1956 წელს დაბადებულ უ.ი.-ს სანადირო თოფით, თავის არეში, სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა, რის შემდეგაც დანაშაულის დაფარვის მიზნით, ცხედარი თბილისში კუთვნილ აგარაკზე გადაიტანა.

The employees of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained A.I. (DoB 1995) for premeditated murder of a family member committed under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused person fatally wounded his father, U.I. (DoB 1956I, in head area with a hunting rifle in one of the villages of Gori municipality, after which, in order to cover the traces of crime, moved the body to his country house in Tbilisi.
The investigation into the fact of premeditated murder of a family member is being conducted under Article 109 (11) of the Criminal Code of Georgia.