შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ნიკოლოზ შარაძე, დელეგაციასთან ერთად, სამუშაო ვიზიტით სომხეთის რესპუბლიკაში იმყოფებოდა.
ნიკოლოზ შარაძე დელეგაციის წევრებთან ერთად სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული უშიშროების სამსახურის სასაზღვრო ჯარების ხელმძღვანელობას შეხვდა. სასაზღვრო ჯარებში გამართული ორმხრივი შეხვედრის დროს მხარეებმა განიხილეს საზღვრის დაცვის და სასაზღვრო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის საკითხები.
ვიზიტის ფარგლებში ქართულ დელეგაციას დაათვალიერებინეს და გააცნეს სასაზღვრო ჯარების სხვადასხვა დანაყოფის საქმიანობა.
სომხეთის რესპუბლიკაში ვიზიტისას სასაზღვრო პოლიციის უფროსს, გენერალ-მაიორ ნიკოლოზ შარაძეს უწყებებს შორის თანამშრომლობის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მედალი თანამშრომლობისთვის გადაეცა.

The Head of MIA Border Police of Georgia Major General Nikoloz Sharadze with the delegation payied working visit to the Republic of Armenia.
Major General Nikoloz Sharadze with the delegation met the leadership of National Security Service of the Border Guard Troops of the Republic of Armenia.
During the bilateral meetings the parties discussed the border protection and border security issues.
Georgian delegation was introduced to the activities of the different structural units of the Border Guard Troops of Armenia.
During the visit, the head of MIA Border Police of Georgia, Major General Nikoloz Sharadze was awarded a medal for contribution in cooperation between the National Security Service of the Border Guard Troops of Armenia and the MIA Border Police of Georgia.