2016 წლის დეკემბრის თვე 486 141 ვიზიტით განისაზღვრა, რაც 2015 წლის იგივე პერიოდის მაჩვენებელზე 4,3 %-ით მეტია.
2016 წელს ქვეყანაში უკვე 6 350 825 ვიზიტი განხორციელდა, რაც 7,6%-ით მეტია 2015 წლის ანალოგიურ საანგარიშო პერიოდის მაჩვენებელზე, ხოლო ტურისტული ვიზიტი 2 714 773-ით განისაზღვრა, რაც 2015 წლის მაჩვენებელზე 19%-ით მეტია.
ამასთან, შემოღებული პირობითი დაყოფის მიხედვით, 2016 წლის დეკემბერში ხვედრითი წილის ურთიერთმიმართება შემდეგია:
ა) ტურისტი - 177 982 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 36,6%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 14,8%);
ბ) ტრანზიტი - 75 022 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 15,4%, კლება წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან -15,8%);
გ) სხვა - 233 137 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 48%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 5,1%).
2016 წლის დეკემბერშიც ყველაზე მეტი ვიზიტი კვლავ სომხეთიდან (+9%), აზერბაიჯანიდან (+4%), თურქეთიდან (-17%), რუსეთიდან (-2%), უკრაინიდან (+14%) და ირანიდან (+375%) განხორციელდა. ასევე, პოზიტიური ტენდენცია ნარჩუნდება ევროკავშირის ქვეყნების მიმართულებიდან, საიდანაც საქართველოში ჩამოსვლების რაოდენობის ზრდის კუთხით, 2016 წელს გამოირჩნენ ლატვია, ლიტვა, ბულგარეთი, და გერმანია (შესაბამისად 24%, 16%, 12%, და 11%), შუა აზიის ქვეყნებიდან - ყაზახეთი (33%). აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებიდან - ბელორუსია (28%), ახლო აღმოსავლეთიდან - ისრაელი (55%), ხოლო აზიის ქვეყნებიდან - არაბთა გაერთიანებული საემიროები 9%-იანი მატებით. აქვე აღსანიშნავია ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქეების 10%-იანი ზრდა.

In December 2016, the country was visited by 486 141 visitors, which is more by 4,3% than the index of the same period in 2015.
In 2016 6 350 825 visitors arrived to Georgia which is more by 7,6% than the index of the same period in 2015, whereas 2 714 773 tourists have visited the country this year which is more by 19% than the index of the same period in 2015.
According to the new method of a conditional division the visitors having crossed the state border of Georgia in December 2016 is the following:
a) Tourist – 177 982 visits (36,6%, of general number; increase by 14,8% in comparison with the index of the same period in 2015);
b) Transit – 75 022 visits (15.4% of general number, in comparison with the index of the last year 15,8%);
c) Other – 233 137 visits (48% of general number, increase by -5.1% in comparison with the index of the last year).
The most of the visits in December, 2016 were paid again from Armenia (+9%), Azerbaijan (+4%), Turkey (-17%), Russia (-2%), Ukraine (+14%) and Iran (+375%); positive position is also retained by the EU countries: respecting the number of arrivals to Georgia in December, the following countries took leading position: Latvia, Lithuania, Bulgaria and Germany relevantly 24%, 16%, 12% and 11%), Central Asian countries - Kazakhstan (33%), among the countries of Easter Europe – Belarus (28%), Middle East – Israel – 55%), and Asian countries - UAE (9%). Also, the number of tourists form the United States of America has also increased by 10 %.