უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე, 2020 წლის 15 აპრილის 21:00 საათიდან, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, საქართველოს 4 დიდ ქალაქში შესვლა-გამოსვლის შეზღუდვა ძალაში შევიდა.
დადგენილი წესების შესაბამისად შინაგან საქმეთა სამინისტრო თბილისის, რუსთავის, ქუთაისისა და ბათუმის მუნიციპალიტეტებში სრულად გააკონტროლებს მიმოსვლის პროცესს.
საკონტროლო გამშვები პუნქტები თითოეული ამ ქალაქის შესასვლელებსა და გასასვლელებში 24 საათიან რეჟიმში მოქმედებენ და აკრძალულია იმ პირთა შესვლა, ვინც რეგისტრირებული არ არიან ამ ტერიტორიულ ერთეულებში.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები აგრძელებენ მოქალაქეებისთვის შეზღუდვების შესახებ დეტალური ინფორმაციის მიწოდებას. საქართველოს ტერიტორიაზე მყოფი ყველა პირი ვალდებულია, დაემორჩილოს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სფეროში მოქმედ საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნებს.

In accordance with the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, starting from 21:00 of April 15, the restriction on entry or exit from four major cities has come into force due to the high epidemiological risk.
According to the existing regulations, Ministry of Internal Affairs will fully control the movement within the municipalities of Tbilisi, Rustavi, Kutaisi and Batumi.
Police checkpoints will be operational at the end or entrances of the upper mentioned cities in a round-the-clock regime. Individuals without relevant registration in mentioned municipalities will have no access to the mentioned territorial units.
Employee of the Ministry of Internal Affairs continue to inform citizens regarding the existing restrictions on the regular basis. All persons on the territory of Georgia must follow requirements of the Georgian legislation on public health.