შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები, უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებების შესაბამისად, "კოვიდ 19"-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მიზნით, მეტროსადგურებთან ინტენსიურ მონიტორინგს ახორციელებენ.
დედაქალაქში არსებულ ყველა მეტროსადგურთან მობილიზებული არიან პატრულ-ინსპექტორები, რომლებიც მოქალაქეთა უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად, მეტროსადგურში შემსვლელი და გამომსვლელი პირების მიერ კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით მოქმედი წესების დაცვას და პირბადეების ტარებას აკონტროლებენ.
პატრულ-ინსპექტორებმა მეტროსადგურებთან ინტენსიური მონიტორინგი გუშინ, 15 ოქტომბერს, უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებების შესაბამისად დაიწყეს.
მგზავრთა კონტროლი ასევე ხორციელდება მუნიციპალურ ავტობუსებში. თბილისის მერია მოუწოდებს მოქალაქეებს, საზოგადოებრივი ტრანსპორტი გამოიყენონ მხოლოდ და მხოლოდ აუცილებელი მგზავრობისთვის და დაიცვან უსაფრთხოების ყველა წესი.
თბილისის მერია მადლობას უხდის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მეტროსადგურებთან მიმდინარე პატრულირებისთვის.

Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, in accordance with the decision of the Inter-Agency Coordination Council of the Georgian government, conducts intensive monitoring activities near to subway stations in order to enforce rules and recommendations imposed against the spread of Covid-19.
Patrol-Inspectors started intensive monitoring activities yesterday, on October 15 in accordance with Inter-Agency Coordination Council of the Georgian Government.
Passenger control is also carried out in municipal buses. Tbilisi City Hall calls on citizens to use public transport only in case of urgent necessary with the observance of all safety rules.
Tbilisi City Hall expresses gratitude to the Ministry of Internal Affairs for carrying out patrolling activities near to subway stations.