შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1 პირი - 1981 წელს დაბადებული ლ.ჩ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული თბილისში, საკუთარი ავტომობილით გადაადგილების დროს დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალება "სუბუტექსის" 115 აბი ამოიღო, ხოლო ფოთში, ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია 394 აბი "სუბუტექსი".

The officers of Poti police division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative- investigative activities detained L.Ch. (DoB 1981) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Law enforcers detained L.Ch. in Tbilisi when he was moving in the capital by his own vehicle. As a result of the personal search police seized 115 pills of “Subutx” drug, while in the course of search activities held in L.Ch’s house, law enforcers additionally detected 394 pills of the same drug.