შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1983 წელს დაბადებული მ.კ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მარტვილის მუნიციპალიტეტში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მეზობლად მცხოვრები 1964 წელს დაბადებული ჯ.კ. სანადირო თოფიდან გასროლით დაჭრა. მიღებული დაზიანებების შედეგად ჯ.კ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The employees of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities, detained M.K. (DoB 1983) for premeditated murder..
The investigation established that in Martvil municipality the accused person, on the basis of mutual dispute, wounded his neighborhood - J.K. (DoB 1964) by a shot from a hunting rifle. As a result of the injuries J.K. died at the scene.
As a result of the immediate investigative actions, the law enforcement officers arrested the accused person. The police seized the weapon of crime - a hunting rifle - as evidence.