შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ზუგდიდში მომხდარი ქურდობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს.
ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით დაკავებულია 1987 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.გ. და 1986 წელს დაბადებული რ.გ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ზუგდიდში, ერთ-ერთი პოლიტიკური პარტიის ოფისში ფარულად შეაღწიეს. დ.გ.-მ და რ.გ.-მ აღნიშნულ ოფისში ტელევიზორი და კომპიუტერული ტექნიკა მოიპარეს, პოლიციამ ორივე პირი შემთხვევის ადგილზე დააკავა.
ჯგუფურად ჩადენილ ქურდობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, solved the fact of stealing in Zugdidi.
For the stealing committed in group, two persons are detained: previously convicted D.G. (DoB 1987) and R.G. (DoB 1986).
Investigation established that detainees penetrated the office of one of the political parties, located in Zugdidi. D.G. and R.G. stole TV and computer technic from the office, however, they were detained by police at the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of stealing committed in group, article 177, II part, sub-paragraph “B” and part III, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.