შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველებს სამთო-სამაშველო სწავლება ჩაუტარდათ.
პოლონელმა ინსტრუქტორებმა, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლები საბაგიროზე სამაშველო ოპერაციების განხორციელების მიმართულებით გადაამზადეს. ტრენინგი მოიცავდა, როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ სავარჯიშოებს.
სამთო-სამაშველო სწავლება ორგანიზაცია - „ICAD”-ის მიერ, პოლონური საგრანტო პროგრამის ფარგლებში მიმდინარეობს. პროექტი თანადაფინანსებულია პოლონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ და მიზნად ისახავს საქართველოს მთიან რეგიონებში სამთო-სამაშველო შესაძლებლობების განვითარებას.

Fire-rescuers of Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs underwent mountain rescue training.
The Polish instructors retrained the employees of Emergency Situations Management Service in the direction of carrying out rescue operations on aerial zipline. The training included both theoretical and practical exercises.
The mountain and rescue training is conducted by the organization - "ICAD" within the framework of the Polish grant program. The project is co-financed by the Ministry of Foreign Affairs of Poland and aims at developing mountain and rescue capabilities in the mountainous regions of Georgia.