შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მარნეულის მუნიციპალიტეტში მომხდარ განზრახ მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით, წარსულში ნასამართლევი, 1992 წელს დაბადებული ო.ტ., 1986 წელს დაბადებული ო.გ. და წარსულში ნასამართლევი, 1981 წელს დაბადებული ს.ა. დააკავეს.
ო.ტ.-ს და ო.გ.-ს ბრალი ედებათ წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ თავისუფლების უკანონო აღკვეთასა და დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობაში, ხოლო ს.ა. - სამართალდამცველებმა განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
ო.ტ-ს და ო.გ.-ს მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 17 წლამდე ვადით, ხოლო ს.ა.-ს მიერ ჩადენილი ქმედება 3-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ო.ტ.-მ და ო.გ. -მ მიმდინარე წლის 18 სექტემბერს, მარნეულის მუნიციპალიტეტში, შურისძიების მოტივით, ნაცნობს - 1993 წელს დაბადებულ ჯ.ჩ.-ს ძალადობის გამოყენებით თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთეს და ხელ-ფეხი შეუკრეს. შემდეგ ბრალდებულებმა გაკოჭილი ჯ.ჩ., ო.გ.-ის მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილით, მარნეულის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში წაიყვანეს, სხეულზე მძიმე საგანი მოაბეს და სარწყავ არხში გადააგდეს, რის შედეგადაც იგი გარდაიცვალა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ო.ტ.-ს და ო.გ.-ს მიერ ჩადენილ ქმედებას შეესწრო მათივე მეგობარი - ს.ა., თუმცა მან მომხდარი მძიმე დანაშაულის შესახებ სამართალდამცველებს არ შეატყობინა.
საქმეზე ჩატარებული ინტენსიური სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა სამივე ბრალდებული მარნეულში დააკავეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის, დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობისა და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით, 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ე" ქვეპუნქტით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities arrested O.T. (DoB1992) O.G. (DoB 1986) and previously convicted in past - S.A. (DoB 1981).
O.T. and O.G. are charged with illegal restriction of freedom committed by a group by prior agreement and premeditated murder committed in a group under aggravating circumstances, while S.A. is accused of non- reporting the crime committed under aggravated circumstance.
The offense committed by O.T. and O.G. envisages the term of imprisonment from 7 to 17 years, while the crime committed by S.A. - from 3 to 7 years.
The investigation established that on September 18 of the current year, in Marneuli municipality O.T. and O.G. met J.Ch. (DoB1993) with the motive of retaliation, who was illegally restricted freedom and handcuffed by the mentioned persons. Later on, the accused persons took the handcuffed victim in one of the villages of Marneuli Municipality in a car operated by O.G. The offenders tied the heavy item to the victim’s body and threw him in the water canal, due to which the victim died.
The investigation established that the crime committed by O.T. and O.G. was witnessed by their friend - S.A., although he failed to inform the law enforcers regarding the grave crime.
As a result of intensive investigative and search activities carried out by the law enforcers within the frames of the ongoing investigation, all three participants of the crime were detained in Marneuli.
Investigation on the facts of illegal restriction of freedom committed by a group by prior agreement and premeditated murder committed in a group under aggravating circumstances is in progress under articles 143, Part III, sub-paragraph "A", 109, Part II, sub-paragraph "E" and 376, part II of the Criminal Code of Georgia.