საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები თურქეთის რესპუბლიკაში მომხდარი მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებს უწყვეტ რეჟიმში ახორციელებენ.
ინტენსიური და რთული სამაშველო ღონისძიების შედეგად, ქართველი მეხანძრე -მაშველების მიერ ნანგრევებში მოყოლილი სამი ადამიანია გადარჩენილი, მათ შორის ნანგრევებში მოყოლილი ერთი მოქალაქე მაშველმა ძაღლმა აღმოაჩინა.
ქართული სამაშველო ჯგუფი ქალაქ ადიამანში სამაშველო ოპერაციას ორ სექტორზე ახორციელებს.
შექმნილია სპეციალური ჯგუფი, რომლის მთავარი ამოცანაა ნანგრევებში მოყოლილი ცოცხალი მოქალაქეების შესახებ შემოსულ ინფორმაციაზე სწრაფი რეაგირება.
ამასთანავე, ადგილზე მოქმედებს საველე შტაბი, რომელიც ქალაქ ადიამანის ოპერატიული მართვის ცენტრთან მუდმივ კოორდინაციაში.
თურქეთში დამანგრეველი მიწისძვრით გამოწვეული შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებში ქართული სამაშველო ჯგუფი საქართველოს პრემიერ - მინისტრის გადაწყვეტილებით იმყოფება.

The firefighters and rescuers of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia are continuously carrying out liquidation and rescue measures following the earthquake in the Republic of Turkey.
As a result of the intensive and difficult rescue operation, Georgian rescuers saved three people trapped in the ruins, among which one was found by a rescue dog.
The Georgian rescue team is carrying out a rescue operation in two sectors in the city of Adiyaman.
A special group has been created to respond quickly to information about living citizens found in the ruins.
In addition, there is a field headquarters operating on the ground, which is in constant coordination with the operational control center of the city of Adiyaman.
The Georgian rescue group is involved in liquidation and rescue measures of the consequences of the devastating earthquake in Turkey by the decision of the Prime Minister of Georgia.