პოლონეთის შინაგან საქმეთა და ადმინისტრაციის მინისტრის, მარიუშ კამინსკის გადაწყვეტილებით, პოლონეთის ეროვნული პოლიციის 101-ე წლისთავის აღსანიშნავ ღონისძიებაზე, პოლიციის წინაშე დამსახურებისთვის, პოლონეთში საქართველოს პოლიციის ატაშე, პოლკოვნიკი გიორგი გამსახურდია ვერცხლის მედლით დააჯილდოვეს.
გიორგი გამსახურდიას ჯილდო საზეიმო ვითარებაში გადასცა პოლიციის მთავარმა კომენდანტმა, გენერალ-ლეიტენანტმა, დოქტორმა, იაროსლავ შიმჩიკმა, რომელმაც განსაკუთრებით აღნიშნა გიორგი გამსახურდიას უნიკალური ცოდნა, პროფესიონალიზმი, გამოცდილება და პიროვნული ჩართულობა საერთაშორისო სამართლებრივ დევნაში (ინფორმაციის გაცვლა, ტრენინგებში თანამშრომლობა და ა.შ.), რაც ხელს უწყობს ორ სახელმწიფოს შორის სათანადო, მეგობრული და ღია ურთიერთობების დამყარებასა და პოლიციათა შორის მჭიდრო თანამშრომლობას.
იაროსლავ შიმჩიკის თქმით, პოლკოვნიკი გიორგი გამსახურდია განსაკუთრებით დიდ მხარდაჭერას უცხადებს პოლონეთის პოლიციის საქმიანობას, პოლონეთში ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნების მოქალაქეების მიერ ჩადენილ დანაშაულებებთან დაკავშირებით, როგორც ოპერატიული, ასევე საგამოძიებო მოქმედებების ნაწილში. მან ასეთი თანამშრომლობის მაგალითად დაასახელა გიორგი გამსახურდიას მონაწილეობა ქალაქ ტრუიმიასტოს (ქ.სოპოტის) ტერიტორიაზე 2020 წლის 17 ივლისს, რუსეთის ფედერაციის სამართალდამცავი ორგანოების მიერ ძებნილი, ცეცხლსასროლი იარაღით შეიარაღებული, სახიფათო და იმპულსური პირის დაკავების ღონისძიებაში. დაკავებული რუსეთში და სხვა ქვეყნებში ნარკოტიკების კონტრაბანდის, მანქანების ქურდობის, ბინების ძარცვისა და გამოძალვის სფეროში მოქმედ კრიმინალურ ორგანიზაციას ხელმძღვანელობდა.
იაროსლავ შიმჩიკმა აღნიშნა, რომ გდანსკის სავოევოდო პოლიციის კომენდატურის და ანტიტერორისტული დანაყოფის თანამშრომლებმა აღნიშნული პირის დაკავება გიორგი გამსახურდიას მიერ შემუშავებული დეტალური ზომების წყალობით შეძლეს და სპეცოპერაცია ეფექტურად და უსაფრთხოდ ჩატარდა.
პოლონეთის ეროვნული პოლიციის 101-ე წლისთავისადმი გამართულ ღონისძიებაზე პოლონეთის შინაგან საქმეთა და ადმინისტრაციის მინისტრმა მარიუშ კამინსკიმ, პოლიციის მთავარმა კომენდანტმა გენერალ-ლეიტენანტმა იაროსლავ შიმჩიკმა და მისმა მოადგილეებმა კანდელი დაანთეს და გვირგვინებით შეამკეს დაღუპულ პოლიციელთა ხსოვნისადმი მიძღვნილი ობელისკი „დაღუპულ პოლიციელებს - პოლონეთის რესპუბლიკა“ და ასევე მემორიალური დაფა პოლიციის მთავარ კომენდატურაში. შესრულდა სახელმწიფო ჰიმნი
პოლონეთის ეროვნული პოლიციის 101-ე წლისთავისადმი გამართულ საზეიმო ღონისძიებას პოლონეთის ეროვნული პოლიციის ხელმძღვანელობის მიწვევით პოლონეთის რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ილია დარჩიაშვილი ესწრებოდა. ილია დარჩიაშვილმა და გიორგი გამსახურდიამ პოლონეთის ეროვნული პოლიციის მთავარ შტაბში დაღუპული პოლონელი პოლიციელებისა და ასევე ტვერში გარდაცვლილი და მედნოეში პოლონურ სამხედრო სასაფლაოზე დაკრძალული პოლონეთის II რესპუბლიკის პოლიციელების ხსოვნის მემორიალი გვირგვინით შეამკეს.
გიორგი გამსახურდიას დაჯილდოების შესახებ ინფორმაციას პოლონეთის ეროვნული პოლიცია ოფიციალურ ვებ გვერდზე აქვეყნებს.

In accordance with the decision made by the Minister of the Interior and Administration of the Republic of Poland, Mariusz Kaminski, Georgian Police Attach to Poland, Colonel Giorgi Gamsakhurdia was awarded with silver medal at the event dedicated to the 101 anniversary of the Police National Day of Poland.
Giorgi Gamsakhurdia was awarded with medal during the solemn ceremony by the Chief Commandant of Police, Lieutenant General, Dr. Yaroslav Shimchik, who made special emphasis on the unique knowledge, professionalism and experience of Giorgi Gamsakhurdia as well as on his personal involvement in international persecution ( exchange of information, cooperation in trainings etc.) that will contribute to establishing friendly, open relations and close cooperation between the law enforcement agencies.
According to Yaroslav Shimchik, Colonel Giorgi Gamsakhurdia is particularly supportive of the work of the Polish police in connection with the crimes committed by citizens of Central and Eastern European countries in Poland, both in terms of operative and investigative activities. He cited Giorgi Gamsakhurdia’s participation in the detention activities of dangerous, armed and impulsive individual, wanted by the Russian federal law enforcement bodies, as an example of such cooperation, held on July 17, 2020. Detainee was in charge of the criminal organization involved in drug smuggling, car abduction, extortion and apartment robberies.
Yaroslav Shimchik noted that the officers of the Gdansk Voivodeship Police Command and the Anti-Terrorist Unit were able to detain the mentioned person thanks to the detailed measures elaborated by Giorgi Gamsakhurdia, and thus, the special operation turned out to be efficient and safely accomplished.
During the event dedicated to the 101 anniversary of Police National Day of Poland, Minister of Interior and Administration- Mariusz Kaminski, Chief Commandant of Police, General-Lieutenant Yaroslav Shimchik and his deputies lit a candle and laid a wreath at the obelisk dedicated to the fallen police officers- "The Fallen Policemen - Republic of Poland" as well as a memorial plaque at the main police headquarters. The national anthem was also performed at the ceremony.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Poland - Ilia Darchiashvili also attended the event dedicated to the 101st anniversary of the National Police Day of Poland on the basis of the invitation from the side of national police leadership of Poland. Ilia Darchiashvili and Giorgi Gamsakhurdia laid a wreath at the memorial of the fallen police officers and those who sacrificed their lived in Tver and policemen of Second Polish Republic, buried in Polish Military graveyard in Mednoe.
Information regarding Giorgi Gamsakhurdia's award was published on the official website of the Polish National Police.