შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ბაღდათის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1972 წელს დაბადებული ა.ს., მუქარისა და პოლიციელზე თავდასხმის ბრალდებით, ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხანში დააკავეს.
შემთხვევის შედეგად დაშავებულ პოლიციელს პირველადი სამედიცინო დახმარება გაეწია და ის ამჟამად აგრძელებს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებას.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით და 151-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of Bagdati police division under Imereti, Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained A.S. (DoB 1972) in Khani village, Bagdati municipality for threat and assault on police officers.
Police officer, injured as a result of the incident was rendered first medical aid and at this moment, he is able to continue his official duties.
Investigation is in progress under the article 353, II part and article 151, I part envisaged by the Criminal Code of Georgia.