შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის წალენჯიხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში 2010 წლიდან შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, ვაკე საბურთალოს მთავარი სამმართველოს მიერ ძებნილი, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილით ნასამართლევი პირი, 1957 წელს დაბადებული ე.გ. ზუგდიდში დააკავეს.
ბრალდებულმა დაარღვია ჩადენილი დანაშაულის გამო მისთვის დაწესებული კანონით გათვალისწინებული პრობაციონერის უფლება მოვალეობები, რის გამოც ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს გადაწყვეტილებით ე.გ. 2010 წლიდან იძებნებოდა.

The officers of Tsalenjikha police division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained E.G. (DoB 1957) in Zugdidi wanted from 2010 by Vake-Saburtalo Police Division under Tbilisi Police Department for theft, crime envisaged under the article 177, III part of the Criminal Cod of Georgia.
The accused person violated the rights and obligations of the probationer provided by law due to the committed crime, as a result of which, according to the decision of the Zugdidi District Court, E.G. was declared as wanted person in 2010.