შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ინტენსიური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2021 წლის 15 სექტემბერს, თბილისში, ანჯაფარიძის ქუჩაზე მომხდარ განზრახ მკვლელობაში ბრალდებული, ძებნილი პირები დააკავეს.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 2000 წელს დაბადებულმა ა.ჭ.-მ და 1999 წელს დაბადებულმა გ.კ.-მ დაგეგმეს ნ.კ.-ის მკვლელობა, რისთვისაც მათ მართლსაწინააღმდეგოდ შეიძინეს ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო მასალა და ერთ-ერთი მოქალაქისგან იქირავეს ავტომობილი. მიმდინარე წლის 15 სექტემბერს, აღნიშნული პირები ნაქირავები ავტომანქანით თბილისში, ვერიკო ანჯაფარიძის ქუჩაზე ჩაუსაფრდნენ ნ.კ.-ს.
ასევე დადგინდა, რომ ა.ჭ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან ნ.კ.-ს მიმართულებით 10-ზე მეტი გასროლა განახორციელა და შემთხვევის ადგილიდან ნაქირავები ავტომანქანით გ.კ.-სთან ერთად მიიმალა.
მიყენებული ჭრილობების შედეგად, ნ.კ. საავადმყოფოში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა.
მიმდინარე წლის 18 სექტემბერს, ა.ჭ.-ს და გ.კ.-ს საქართველოს პროკურატურამ ბრალი საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით (განზრახ მკვლელობა ჩადენილი ჯგუფურად) და 236-ე მუხლის მეექვსე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით (ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის ჯგუფურად ჩადენილი მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა და ტარება) დაუსწრებლად წარუდგინა და მათზე ძებნა გამოცხადდა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული კომპლექსური საგამოძიებო-ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ორივე ძებნილი პირი - ა. ჭ. და გ.კ. ქალაქ თბილისში, წყნეთში დააკავეს.

The Officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of intensive operative-investigative activities, detained two wanted persons accused of premeditated murder on Anjaparidze Street in Tbilisi, on September 15, 2021.
Within the frames of the ongoing investigation, it was established that A.Ch. and G.K. plotted to assassinate N.K. for which they illegally purchased firearms, ammunition and rented a car from one of the citizens. On September 15 of the current year, the mentioned persons ambushed N.K. on Veriko Anjaparidze Street in Tbilisi with a rented car.
It was also established that A.Ch. fired more than 10 shots from the firearm in the direction of N.K. and fled the scene in a rented vehicle along with G.K.
On September 18 of the current year, Prosecutor's Office of Georgia brought charges against A.Ch. and G.K. in absentia under article 109, part II, sub-paragraph “E” and article 236, part VI, sub-paragraph “A” which stipulates premeditated murder committed in group and illegal purchase, keeping and carrying of a firearm. After the charges were brought, the mentioned persons were declared as wanted.
As a result of complex investigative-operative and search activities carried out by the law enforcers, both wanted persons - A. Ch. And G.K. were arrested in Tskneti, Tbilisi.