შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ტ.ღ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ხოლო 4 პირი - 1990 წელს დაბადებული თ.ქ., 1991 წელს დაბადებული გ.ს., 1982 წელს დაბადებული პ.ყ. და 1973 წელს დაბადებული კ.ჩ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
ამ ეტაპზე, გამოძიებით დადგენილია, რომ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დაკავებულმა ტ.ღ.-მ მიმდინარე წლის 19 დეკემბერს, თბილისში, გალის ქუჩაზე, ცოტნე გამსახურდიას, საკუთარი საცხოვრებელი სახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე, სიტყვიერი შეურაცხყოფის გამო მომხდარი ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ბასრი საგნის გამოყენებით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადის თანამშრომლებმა დაჭრილი ცოტნე გამსახურდია საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა.
ცოტნე გამსახურდიას განზრახ მკვლელობის მცდელობასა და ამავე დანაშაულის შეუტყობინებლობაში ბრალდებული პირები სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში, განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის დაკავებულ პირს 7-დან 15 წლამდე ვადით, ხოლო ამავე დანაშაულის შეუტყობინებლობაში ბრალდებულ პირებს - 3-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.
განზრახ მკვლელობის მცდელობის და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით და 376-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

Briefing of the Deputy Minister of Internal Affairs- Vladimer Bortsvadze
The officers of Old Tbilisi Police Division of Tbilisi Police Department, under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained T. GH. (DoB 1991) for the attempted premeditated murder, while four individuals- T.Q. (DoB 1990), G.S. (DoB 1991), P. K. (DoB 1982) and K.Ch. (DoB 1973) were taken under arrest for not reporting the crime.
At this stage, investigation established that on December 19, T.Gh- currently detained for the attempted premeditated murder, inflicted several injuries with a sharp object to Tsotne Gamsakhurdia on the ground of the verbal assault that resulted into confrontation and fled from the crime scene. The incident took place on Gali Street, Tbilisi near to the victims residing place.
The ambulance crew transferred Tsotne Gamsakhurdia to the hospital where he underwent immediate surgery.
Persons accused of the attempted murder and not reporting the crime were detained by the law enforcers as a result of the immediate investigative activities, several hours after the crime took place.
In case of confirming the crime person accused of the attempted premeditated murder will face from 7 to 15 years imprisonment, while others, detained for not reporting the crime will be sentenced from 3 to 7 years.
Investigation on the fact of committing the attempted premeditated murder and failure to report the crime is in progress under the article 19-108 and 376, III part envisaged by the Criminal Code of Georgia.