შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა- მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1940 წელს დაბადებული დ.ფ. დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა შვილს - 1962 წელს დაბადებულ გ.ფ.-ს, რომელიც მიყენებული დაზიანებების შედეგად გარდაიცვალა.
პოლიციამ დ.ფ. ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიება ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის “ვ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained D.F. (DoB 1940), as a result of operative and investigative activities for premeditated murder of a family member committed under aggravating circumstances.
The offense envisions from 13 to 17 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person, on the ground of a conflict, inflicted body injuries with a cold steel to his son – G.B. (DoB 1962) who died as a result of the sustained traumas.
Police arrested D.F. as a result of immediate police activities.
The weapon of crime - the knife was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of a family member under aggravating circumstances - Article 111-109, paragraph II, Subparagraph "F" of the Criminal Code of Georgia.