შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული ზ.ს. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ქალაქ თელავში, რამდენიმე პირს შორის მომხდარი ურთიერთშელაპარაკება ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა, რა დროსაც ბრალდებულმა ზ.ს.-მ აღნიშნულ ინციდენტში მონაწილე ერთ-ერთი პირი - 2000 წელს დაბადებული ბ.ქ. ბასრი საგნის გამოყენებით დაჭრა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
ჩხუბის დროს, ბრალდებულმა ზ.ს.-მაც სხეულზე სხვადასხვა სახის დაზიანებები მიიღო. იგი საავადმყოფოში გადის მკურნალობას.

The officers of Telavi Police Division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained Z.S. (DoB 1998), as a result of operative and investigative activities for the attempted premeditated murder.
The investigation established that conflict between several people in the city of Telavi evolved into a physical confrontation, during which the accused Z.S. stabbed one of the persons involved in the incident - B.K. (DoB 2000) with a sharp object. The injured man was transferred to the clinic where he is receiving appropriate treatment.
During the conflict, the accused Z.S. also received various body injuries, he is being treated at the hospital as well.