შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული გ.გ. ოჯახში ძალადობის, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაულები 9-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ნაცნობ ქალს -1989 წელს დაბადებულ მ.მ.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. მათი კონფლიქტით გამოწვეული ხმაურის გამო, გ.გ.-ს შელაპარაკება მოუხდა მეზობლად მცხოვრებ ძმებთან - 1999 წელს დაბადებულ თ.რ.-სთან და 2004 წელს დაბადებულ ნ.რ.-სთან, რომლებსაც საცხოვრებელი კორპუსის ეზოში ბასრი საგნით სხეულზე დაზიანებები მიაყენა. ორივე დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდებათ.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის ივნისსა და ივლისის თვეში ქალაქ თელავში სასურსათო მაღაზიები გაქურდა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით, 126-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით და 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას, ოჯახში ძალადობას და სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით ჩადენილ ქურდობას გულისხმობს.

The officers of Telavi Police Division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.G. (DoB 2000), as a result of operative-investigative activities for domestic violence, inflicting serious body injuries to two or more persons and theft.
The investigation established that the detainee physically assaulted his female acquaintance- M.M. (DoB1989). Due to the noise caused by the conflict, an argument took place between G.G. and brothers - T.R. (DoB 1999), and N.R.(DoB 2004) who lived in the neighborhood. During the conflict G.G. inflicted body injuries with a sharp object to brothers in the yard of a residential building. Both wounded men were transferred to the clinic where they received appropriate medical treatment.
The investigation also established that the accused person robbed grocery stores in Telavi in June and July of the current year.
Investigation is in progress under Article 117, Part VII, subparagraph "A", Article 126, Part 1 and Article 177, Part II, sub-paragraph "B" of the Criminal Code of Georgia, envisaging domestic violence, inflicting serious body injuries to two or more persons on purpose and theft.