შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ა.ს. ანგარებით, შეკვეთით განზრახ მკვლელობის მომზადების ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ანგარების მოტივით განიზრახა საკუთარი ბებიის - 1951 წელს დაბადებული ვ.ს.-ის შეკვეთით მკვლელობა. მას ამ მიზნით დაქირავებული მკვლელისთვის უნდა გადაეხადა 150 000 აშშ დოლარი. ა.ს.-მ პირს, რომელსაც უნდა შეესრულებინა მისი ბებიის მკვლელობა, დაუსახელა მსხვერპლის სახელი ასაკი, საცხოვრებელი მისამართი და ინტერნეტაპლიკაციის მეშვეობით გაუგზავნა ბებიის ფოტოსურათი. ბრალდებულმა დანაშაულის მომზადებისთვის წინასწარ გადასცა გარკვეული თანხა, ხოლო შეკვეთის შესრულების შემდგომ დაჰპირდა დარჩენილი თანხის გადახდას.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების, ასევე, ფარული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად ა.ს. დააკავა.
ოჯახის წევრის მიმართ, ანგარებით, შეკვეთით განზრახ მკვლელობის მომზადების ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 18-109-ე მუხლის „კ“ და „ნ“ ქვეპუნქტებით.

The employees of the Main Division of Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested A.S born in 1997, in Tbilisi based on the judge's decision, on the charge of preparation of premeditated murder by bribery.
The investigation established that the accused intended to order the murder of his own grandmother - V.S born in 1951. He had to pay 150,000 USD for a hired killer for this purpose. A.S. gave the victim's name, age and the residential address to the person who was meant to kill his grandmother, and sent a photo of the grandmother through the Internet application. The accused gave a certain amount of money in advance for the preparation of the crime, and promised to pay the remaining amount after the execution of the order.
The police, as a result of the operational search measures and investigative actions, as well as the secret investigative measure, arrested A.S.
An investigation into the fact of premeditated murder by order of a family member is underway under subsections "k" and "n" of Article 18-109 of the Criminal Code of Georgia.