შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ბ.გ., ქურდობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, თამარ მეფის გამზირზე გაჩერებული, მოქალაქის კუთვნილი მოპედი მოიპარა და მიიმალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან მალევე დააკავეს, მოპარული მოპედი კი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ქურდობას გულისხმობს.

The officers of Didube-Chughureti police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained previously convicted -B.G. (DoB 1976) for theft. The committed crime envisages from three to five years if imprisonment.
Investigation established that detainee stole moped of the civilian, parked on Queen Tamar Avenue and fled from the place of crime. Law enforcers managed to detain the offender shortly after the crime took place. The stolen moped was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of theft, article 177, II part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.