შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს მე-7 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული, ირანის რესპუბლიკის მოქალაქე ჰ.მ. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 15 იანვარს, თანამზრახველთან ერთად, თბილისში, ახვლედიანის ქუჩაზე მდებარე სავალუტო ჯიხურის დაყაჩაღების მიზნით, ამავე ჯიხურის თანამშრომელს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, ხელჩანთა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს.
პოლიციამ ჰ.მ.-ს თანამზრახველის ვინაობა დაადგინა და მისი დაკავების მიზნით შესაბამის ღონისძიებებს ახორციელებს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Old Tbilisi Police Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained the citizen of Islamic Republic of Iran in Tbilisi - H.M. (DoB 1996) for armed robbery committed in group.
Investigation established that on January 15 detainee along with accomplices, with the purpose to commit armed robbery, physically assaulted employee of currency exchange booth located on Akhvlediani Street. Offenders grabbed the purse of the victim and fled from the scene.
As a result of immediate search and investigative activities law enforcers managed to detain the offender several minutes after the crime took place.
After identifying the second offender, police is taking measures defined by the law to detain him.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery, article 179, II part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code.