შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ნ., ძარცვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 4 იანვარს, თბილისში, ვარკეთილში მდებარე “ბესტ მარკეტში” შევიდა, მოლარე ოპერატორს ძალის გამოყენებით სალაროდან თანხა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ძარცვას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

The officers of Isani-Samgori Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted N.N. (DoB 2004) on robbery charges in Tbilisi.
The committed rime envisages from 4 to 6 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person entered the "Best Market" in Varketili, Tbilisi on January 4, stole cash from the cashier and fled the scene.
The investigation is underway under Article 178, Part II, Subparagraph "A" of the Criminal Code of Georgia, which implies robbery, that caused significant damage.