შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული გ.ბ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, ცხელ კვალზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 მარტს, 1973 წელს დაბადებულ ა.გ.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სხეულზე დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ბ., მომხდარიდან მალევე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის 1-ლი და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებასა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

As a result of operational measures and investigative actions, employees of the Vake-Saburtalo Main Division of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested G.B in Tbilisi., born in 1976, on the charges of intentional serious damage to health and illegal purchase, storage and carrying of firearms.
The investigation established that the accused injured A.G., born in 1973, on March 6 of this year with a shot from a firearm and hid from the scene.
The law enforcement officers, as a result of investigative actions conducted on a hot trail, arrested GB shortly after the incident.
The investigation is being conducted under Article 117, Article 1, and Article 236, Parts 3 and 4 of the Criminal Code of Georgia, which refers to intentional serious injury to health and illegal purchase, storage, and carrying of firearms.