შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1985 წელს დაბადებული გ.წ., ყაჩაღობისა და ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მუხიანში, ორ მოქალაქეს თანხა მოსთხოვა, უარის მიღების შემდეგ კი მათ მიმართ ფიზიკურად იძალადა და ბასრი საგნის გამოყენებით ჯანმრთელობის მსუბუქი დაზიანებები მიაყენა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე, შემთხვევის ადგილის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე და 120-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც ყაჩაღობასა და ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანებას გულისხმობს.

Employees of Gldani-Nadzaladevi Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative actions, arrested previously convicted G. T. (DoB 1985) on charges of armed robbery and minor injury inflicted on purpose.
The investigation established that the accused person demanded cash from two citizens in Mukhiani, and refusal, he physically abused them and inflicted minor health injuries using a sharp object. Law enforcement officers arrested the accused person as a result of immediate activities in the vicinity of the incident site.
The police recovered the weapon of crime as evidence.
The investigation is being conducted under Articles 179 and 120 of the Criminal Code of Georgia, which refers to armed robbery and intentional minor injury inflicted on purpose.