შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე - 1987 წელს დაბადებული ა.ს. ნარკოდანაშაულისთვის დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ჩართული იყო ინტერნეტით ნარკოტიკების რეალიზაციის სქემაში. სამართალდამცველებმა ა.ს. ნაძალადევის რაიონში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, მეტადონის შემცველი ნარკოტიკის სხვადასხვა ადგილზე განთავსებას აპირებდა.
პოლიციამ, ბრალდებულის პირადი, დროებითი საცხოვრებელი სახლის და მისი მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო 157 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“ და ამავე ნარკოტიკული საშუალების შემცველი ფხვნილი.

The officers of Gldani-Nadzaladevi Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained a foreign citizen - A.S.(DoB1987), as a result of operative and investigative activities for drug-related crime.
The investigation established that the accused person was involved in a scheme of selling drugs through Internet. Law enforcers arrested A.S. in Nadzaladevi district when he was about to place methadone-containing drugs in different places for further sale.
Police seized 157 packages of methadone and a powder containing the same narcotic as evidence as a result of personal search and search activities held in his temporary place of residence and the vehicle owned by him.