შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ორი პირი: 2001 წელს დაბადებული თ.ე. და 2002 წელს დაბადებული თ.კ., ასევე, 1995 წელს დაბადებული ა.გ. თბილისში დააკავეს. მათ ბრალი ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობაში ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა თბილისში, ვაჟა-ფშაველას გამზირზე, მეტროსადგური "სამედიცინო უნივერსიტეტის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, ცივი იარაღის მუქარით, 1993 წელს დაბადებულ ნ.ს.-ს და მის მეგობარს - 1999 წელს დაბადებულ ნ.ს.-ს თანხა წაართვეს და გააფრთხილეს, რომ თუ პოლიციას მიმართავდნენ, ფიზიკურად გაუსწორდებოდნენ.
მოგვიანებით, ერთ-ერთმა დაზარალებულმა სოციალურ ქსელ „ფეისბუქში“ გამოაქვეყნა პოსტი, სადაც მომხდარ ფაქტზე ისაუბრა და 2 თავდამსხმელის იდენტიფიცირება მოახდინა, რის შემდეგაც პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამივე ბრალდებული რამდენიმე საათში დააკავა.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას გულისხმობს.

The officers of Vake-Saburtalo Police Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained previously convicted and currently on probation: T.E. (DoB 2001) and T.K. (DoB 2002) as well as A.G. (DoB 1995) in Tbilisi for armed robbery committed in the group.
The investigation established that detainees assaulted N.S. (DoB 1993) and N.S (DoB 1999) under the pressure of the cold steel, in vicinities of “Samedicino” subway, appropriated cash and warned them to avoid reporting to the police regarding the mentioned fact or otherwise would be retaliated physically.
Later, one of the victims published a post in the social network where he discussed the incident and identified two of the assailants. As a result of operative-search and investigative activities, all three assailants were taken under arrest several hours after the post was published.
The weapon of crime- the knife was seized as evidence by the police.
The investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in the group, article 179, II part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.