შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს რაიონული სამმართველოს და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1962 წელს დაბადებული მ.ხ. და 1980 წელს დაბადებული მ.გ. თბილისში დააკავეს.
მ.ხ.-ს ბრალი ქ. თბილისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირზე, N83-ის მიმდებარე ტერიტორიაზე ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობაში, ხოლო მ.გ.-ს ორი პირის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებასა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მ.ხ.-მ, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1988 წელს დაბადებულ ვ.კ.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, ხოლო მ.გ.-მ დანისა და ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებები მიაყენა 1980 წელს დაბადებულ გ.წ.-ს და 1994 წელს დაბადებულ ი.პ.-ს.
სამართალდამცველებმა, მ.გ.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღები - დანა და სავარაუდოდ, ცეცხლსასროლი პისტოლეტი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
მ.ხ.-ს მიმართ გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.
მ.გ.-ს მიმართ კი გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტითა და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

The officers of Vake-Saburtalo police division and Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of joint operative-search and investigative activities detained M.KH. (DoB 1962) and M.G. (DoB 1980) in Tbilisi.
M.Kh. is accused of violence committed in group in vicinities of Tchavtchavadze Street N83, while M.G. is charged with causing severe health injury on purpose to two persons as well as illegal purchase, keeping and carrying of a firearm. Investigation established that M.KH. physically assaulted V.K. (DoB 1988), while M.G. inflicted severe heath injuries with a firearm to G.Ts. (DoB 1980) and I.P. (DoB 1994).
During the search activities held in M.G’s apartment, policemen seized weapons of crime- knife and pistol as evidence. Investigation against M.Kh. is in progress on the fact of violence committed in group, article 1261 sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.
Investigation against M.G. is in progress on the fact of causing severe health injury to two or more people and illegal purchase-keeping and carrying of a firearm, article 117, VII part, sub-paragraph “A” and article 236, III and IV parts envisaged by the criminal Code of Georgia.