შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო ზემო-სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მესტიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული გ.ს. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს კალაშნიკოვის სისტემის „აკ-74”-ის მოდელის 2 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 3 მჭიდი, 72 საბრძოლო ვაზნა და სანადირო თოფი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენას ან შენახვას გულისხმობს.

The officers of Mestia Police Division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained G.S. (DoB 1981) for illegal purchase-keeping of firearms.
As a result of the search activities of the detainee’s house, held on the basis of the operative information, law enforcers seized two automatic weapons- “Kalashnikov” AK-74, three cartridges and 72 magazines.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and carrying of firearms and armament article 236, III part of the Criminal Code of Georgia.