შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, მესტიის, სამტრედიისა და წყალტუბოს მუნიციპალიტეტებში 3 პირი დააკავეს.
1989 წელს დაბადებული ნ. დ., 1975 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ ვ.კ.-სა და 1991 წელს დაბადებულ თ.ჩ.-ს ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვასა და ტარებაში ედებათ.
დანაშაულები 3-დან 6 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ნივთმტკიცებად ამოღებულია „ნაგანის“ სისტემის ცეცხლსასროლი რევოლვერი, კალაშნიკოვის სისტემის 1 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, „მაკაროვის“ სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 10 საბრძოლო ვაზნა.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti and Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs detained 3 persons in Mestia, Samtredia and Tskaltubo municipalities at different times as a result of operative-investigative activities.
N. D. (DoB 1989), previously convicted V.K. (DoB 1975) and T.Ch. (DoB 1991) are charged with illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition.
The "Nagan" revolver, 1 automatic firearm of Kalashnikov system, Makarov pistol, 2 cartridges and 10 magazines have been seized by the law enforcers as evidence.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition, under article 236 III and IV parts envisaged by the Criminal Code of Georgia.