შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის საზღვრის მართვისა და კოორდინირების მთავარი სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს საგამოძიებო განყოფილების თანამშრომლებმა, უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე: 1971 წელს დაბადებული ს.ქ. და 1990 წელს დაბადებული ს.ჰ. სარფის სასაზღვრო-გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
ს.ქ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის ბრალდებით, ხოლო ს. ჰ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობისთვის დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ს.ქ. თავისი მართვის ქვეშ არსებული სატვირთო ავტომანქანით ს.ჰ.-ს სასაზღვრო საკონტროლო-გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, უკანონოდ გადაყვანას ცდილობდა. პოლიციამ ორივე მამაკაცი ბრალდებულის სახით დააკავა.
საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-344-ე და 344-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

Employees of the Border Management and Coordination Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs and the Investigative division under Adjara Police Main Division of the Patrol Police Department detained 2 foreign citizens: S.K. (DoB1971) and S.H. (DoB 1990) at Sarfi border checkpoint.
S.K. was detained for the attemped illegal transportation of a migrant to the state border of Georgia, and S. H. for the attempted crossing of the state border of Georgia.
The investigation established that S.K. attempted to illegally transport S.H. through the Georgian state border. Police arrested both men as accused persons.
The investigation into the facts of the attempted illegal transfer of a migrant to the state border of Georgia and the attempted illegall crossing of the state border of Georgia is being conducted under Articles 19-344 and 344 of the Criminal Code of Georgia.