შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, სამცხე-ჯავახეთსა და აჭარაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე, საბრძოლო მასალა ამოიღეს და 2 პირი დააკავეს.
სამცხე-ჯავახეთისა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ადიგენის მუნიციპალიტეტში დააკავეს თ.ღ., რომლის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღეს კალაშნიკოვის სისტემის „აკს“-ის მოდელის ავტომატი.
რაც შეეხება მეორე პირს, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რ.მ. აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს. პოლიციამ ნივთმტკიცების სახით ამოიღო მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, 2 მჭიდი და 14 საბრძოლო ვაზნა.

As a result of operative-investigative and search activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms, as well as ammunition in Samtskhe-Javakheti and Adjara regions at different times and detained 2 people.
The officers of Samtskhe-Javakheti and Samegrelo-Zemo Svaneti Police Departments detained T.G. in Adigeni Municipality on charges of illegal purchase and storage of firearms. As a result of the search activities held in detainee’s residential house, law enforcers seized AKS automatic weapon as evidence.
As for the second person- previously convicted R.M. (DoB1989), he was detained by the officers of Batumi Police Division under Adjara Police Department for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. Police seized Makarov pistol, 2 cartridges and 14 magazines as evidence.
Investigation on the cases of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is underway under the Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.