შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, ამჟამად ძარცვისთვის პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი მ.გ. და 1980 წელს დაბადებული დ.ხ. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 15 იანვარს, ქალაქ რუსთავში მდებარე სუპერმარკეტ "ლიბრეში", კონსულტანტებს ცივი იარაღის მუქარით თანხა მოსთხოვეს, თუმცა მათ წინააღმდეგობა გაუწიეს. თავდამსხმელებმა ერთ-ერთ კონსულტანტს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. ბრალდებულებმა სუპერმარკეტიდან 162 ლარის ღირებულების სიგარეტი გაიტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Rustavi Police Division of Kvemo-Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities on the fact of robbery committed by more than one person detained M.G. (DoB: 1993), who is currently on probation period for robbery and D.Kh. (DoB: 1980).
Crime committed envisages from 6 to 9 years of imprisonment.
Investigation established that on January 15 of the current year, the detainees threatening with cold steel demanded money from the consultants of the supermarket "Libre" located in Rustavi. The consultants offered resistance. The attackers physically assaulted one of the consultants. The defendants stole cigarettes in the amount of 162 GEL and fled from the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of robbery committed by more than one person, Article 179, II part, sub-clause “b” of the Criminal Code of Georgia.