შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ძებნის სამმართველოს და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის იმერეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა ქუთაისში მძიმე დანაშაულის ჩადენისთვის ძებნილი პირი დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული სპეციალური ოპერატიული ღონისძიების შედეგად, დაკავებულია 1969 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი მ.ზ.
დაკავებულს 2018 წლის 30 სექტემბერს, ქუთაისში, სასაფლაოზე მომხდარი მკვლელობის ფაქტზე ბრალი 2018 წლის 4 ოქტომბერს, საქართველოს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით, დაუსწრებლად წარედგინა.
5 ოქტომბერს კი მ.ზ.-ს აღკვეთის ღონისძიების სახით, ასევე დაუსწრებლად შეეფარდა პატიმრობა და იმავე დღეს მასზე ძებნა გამოცხადდა.
გამოძიებით დადგენილია, რომ ბრალდებულმა 2018 წლის 30 სექტემბერს, ქუთაისში, სასაფლაოზე, ურთიერთშელაპარაკების დროს, ,,ტტ“-ს სისტემის არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა 1974 წელს დაბადებული გ.ს.

The officers of Kutaisi police division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department, along with the Central Criminal Police Department and Imereti Division of Special Tasks Department detained person wanted for grave crime.
As a result of special operative activities, law enforcers detained M.Z. (DoB1969), being convicted several times in past.
On October 4, 2018, detainee was charged with murder that took place on the territory of Kutaisi cemetery on September 30 of the same year; the crime envisaged under the article 108 of the Criminal Code of Georgia.
On October 5, M.Z was remanded to custody in absentia and declared as wanted person.
Investigation established that on September 30, 2018, M.Z. murdered G.S. (DoB 1974) with a shot made from unregistered “TT” pistol during the confrontation that took place on the territory of Kutaisi cemetery.