შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული დ.წ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, 26 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“ და 5 შეკვრა „კოკაინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
განსაკუთრებით დიდი და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 და მე-6 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

The officers of the Central Criminal Police Department along with Poti Police Division as a result of the joint operative-investigative activities detained D.Ts. (DoB 1982) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee, law enforcers seized 26 packages of “Methadone” drug and 5 packages of “Heroin” as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III and VI parts, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.