შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული მ. გ. ოჯახის წევრების მიმართ განხორციელებული მუქარისა და ოჯახში ძალადობის, ასევე, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 4 დან 6 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალსწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მ.გ. თავის სახელზე რეგისტრირებული, „ტეტე“-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღის დემონსტრირებით, სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა მეუღლესა და შვილებს, ასევე ფიზიკურად იძალადა მათზე.
სამართალდამცველებმა, მ.გ.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, კალაშნიკოვის სისტემის უკანონოდ შენახული ცეცხლსასროლი იარაღი ამოიღეს.
გამოძიება ოჯახის წევრების მიმართ განხორციელებული მუქარის, ოჯახში ძალადობის, ასევე, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-151-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტითა და 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით.

The officers of Kakheti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained M.G. (DoB 1980) for threat and violence committed against family members as well as for illegal purchase and keeping of firearm and ammunition.
Committed crime envisages from 4 to 6 years of imprisonment.
Investigation established that detainee threatened his spouse and children with liquidation by demonstrating “TT” pistol, registered on his name and physically abused them.
As a result of the search activities, held in detainee’s apartment, law enforcers have also seized unregistered Kalashnikov automatic weapon.
Investigation is in progress on the fact of threat and violence committed against family members as well as for illegal purchase and keeping of firearm and ammunition, crimes envisaged under the article 111 – 151, I part, article 126, II part, sub-paragraph “A”, article 236, III and II parts, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.