შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის, დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, ორი პირი - 1986 წელს დაბადებული რ.პ. და 1992 წელს დაბადებული ბ.ჭ. დააკავეს.
დანაშაული 16 დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 5 იანვარს, ბრალდებულებმა ზუგდიდიდან მესტიაში მიმავალი უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააყაჩაღეს, გასტაცეს მობილური ტელეფონები, ერთ-ერთ მათგანს, 1986 წელს დაბადებულ ვ.ს.-ს მიაყენეს ცეცხლნასროლი ჭრილობა და უკანონოდ აღუკვეთეს თავისუფლება.
ბრალდებულებმა დანაშაულის დაფარვის მიზნით, ცხედარი მოგვიანებით მდინარეში გადააგდეს და მიიმალნენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, 2 დღის განმავლობაში უწყვეტ რეჟიმში ატარებდნენ შესაბამის მოქმედებებს.
საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობდა, როგორც მესტიის მუნიციპალიტეტში, ასევე, სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთელ ტერიტოარიაზე, რაშიც ვერტმფრენიც იყო ჩართული.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციამ დანაშაულში ბრალდებული ორივე პირი დააკავა.
სამართალდამცველებმა უცხო ქვეყნის მოქალაქის ვ.ს. ცხედარი მესტიის მუნიციპალიტეტის ტეროტორიაზე მდინარე ნაკრაში იპოვეს.

The employees of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held immediate operative measures and investigative actions detained two persons for armed robbery committed in group, attempted murder under aggravating circumstances and illegal purchase, storage and carrying of firearms . The detainees are: R.P. (DoB 1986) and B. Ch. (DoB 1992).
The investigation established that on January 5 of the current year, the defendants robbed two foreign nationals on their way from Zugdidi to Mestia, deprived them of their mobile phones and shot one of the victims - V.S. (DoB 1986) and was restricted from his freedom.
In order to cover up the crime, the accused persons later threw the body into the river and hid from the place of crime.
The employees of different units of the Ministry of Internal Affairs carried out relevant activities continuously for two consecutive days.
Investigative activities were carried out both in Mestia Municipality and in the entire territory of Samagherelo-Zemo Svaneti region, in which the helicopter was also involved.
As a result of the investigative actions, the police arrested both persons accused of the mentioned crime.
The law enforcement officers found the body of V.S. in the river Nakra on the territory of Mestia municipality.
The investigation is being conducted under Articles 179, 19-109 and 236 of the Criminal Code of Georgia.