შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული ა.ქ. მედიაჰოლდინგი "ჯორჯიან თაიმსის" თანადამფუძნებლის მიმართ განხორციელებული ფიზიკური ძალადობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 25 მაისს, ნამახვანჰესის მშენებლობის მოწინააღმდეგეთა აქციის მონაწილეებთან ერთად გადაადგილდებოდა თბილისში, მერაბ კოსტავას ქუჩაზე მდებარე მედიაჰოლდინგი "ჯორჯიან თაიმსის" ოფისის წინ, რა დროსაც ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა ამავე მედიაჰოლდინგის თანადამფუძნებელს - 1994 წელს დაბადებულ პ. გ.-ს, კერძოდ, დროშის ტარი ჩაარტყა, რის შედეგადაც დაზარალებულმა სახის არეში დაზიანება მიიღო.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მალევე დაადგინეს დანაშაულის ჩამდენი პირის ვინაობა და იგი მომხდარიდან მეორე დღეს ბრალდებულის სახით დააკავეს.

The officers of Old Tbilisi Police Division under the Ministry of Internal Affairs detained A.K. (DoB1986) in Tbilisi as a result of operative-investigative activities for physical violence committed against the co-founder of the media holding “Georgian Times”.
The investigation established that on May 25 of the current year, the accused person was in front of the office of the “Georgian Times” media holding on Merab Kostava Street, Tbilisi along with the opponents of the construction of Namakhvani HPP during which he physically assaulted the co-founder of the mentioned media holding - P.G. (DoB 1994) who was hit with a flagpole, resulting in a facial injury.
As a result of operative-investigative activities, the law enforcers identified the offender shortly after the incident and arrested him the next day.
The fact of violence is being investigated under the article 126, I part of the Criminal Code of Georgia.