შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ა.ბ. ძარცვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხულდარაში, თანასოფლელს - 1943 წელს დაბადებულ კ.ხ.-ს მისსავე საცხოვრებელ სახლში ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, 1600 ლარი გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ა.ბ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, მარნეულის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
პოლიციამ ნაძარცვი თანხა ნივთმტკიცების სახით ამიღო.
ძარცვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Marneuli police division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained A.B. (DoB 1995) for robbery.
Committed crime envisages from 4 to 8 years of imprisonment.
Investigation established that detainee physically assaulted the resident of Khuldara village K.Kh. (DoB 1943) in his own house, located in Marneuli municipality, appropriated his 1600 GEL and fled from the place of crime.
Law enforcers detained A.B. in Marneuli municipality, several hours later after the crime.
Police seized illegally appropriated sum as evidence.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 178, II and II parts of the Criminal Code of Georgia.