შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებაში, ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, 2003 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ო.თ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სოფელ ანაგაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე მამას - 1964 წელს დაბადებულ მ.თ.-ს ცივი იარაღით სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე მუხლით მიმდინარეობს.

Employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained previously convicted and currently on probation O.T. (DoB 2003) on the fact of premeditated murder committed against a family member under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused man fatally wounded his father, M.T. (DoB 1964), with a cold weapon in Anaga village of Sighnaghi municipality.
The investigation on the fact of premeditated murder committed against a family member under aggravating circumstances is conducted under Article 109 (1) of the Criminal Code of Georgia.