შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გურჯაანის მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნეს, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულია 1961 წელს დაბადებული გ. მ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 26 იანვარს, გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ კალაურში, ურთიერთშელაპარაკების შედეგად, სანადირო თოფიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა თანასოფლელს - 1985 წელს დაბადებულ გ. ჩ.-ს.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia solved the fact of premeditated murder in Gurjaani Municipality and detained G.M. (DoB 1961) as a result of immediate operative and investigative activities.
The investigation established that on January 26 of the current year, in the village of Kalauri, Gurjaani Municipality, as a result of a argument, the accused person inflicted fatal wounds from a shotgun to his fellow villager - G.Ch. (DoB 1985).
Police seized a weapon of murder- a hunting rifle - as evidence.
An investigation regarding the premeditated murder is in progress under Article 108 of the Criminal Code of Georgia.