შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზესტაფონის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუფოთში ერთი პირი დააკავეს.
1990 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ რ.ც.-ს ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენასა და შენახვაში ედება.
პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელ სახლში მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღო კალაშნიკოვის სისტემის „აკს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 29 საბრძოლო ვაზნა.

The officers of Zestaponi police division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of search and investigative activities held on the basis of operative information, detained one person in Rufoti village, Terjola municipality.
Previously convicted R.Ts. (DoB 1990) is accused of illegal purchase and keeping of firearm and ammunition.
As a result of search activities held on the basis of the court decision, law enforcers seized “Kalashnikov” automatic weapon AKS with a cartridge and 29 magazines as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearm and ammunition, article 236, III part of the Criminal Code of Georgia.