შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული ლ.თ., ქურდობის მცდელობის ბრალდებით, ქალაქ გორში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ქალაქ გორში, ანწუხელიძის ქუჩაზე მდებარე საცხოვრებელი კორპუსის ეზოში, მოქალაქის კუთვნილი მოპედის მოპარვას ცდილობდა.
ქურდობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Gori police division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained L.T. (DoB 1994) in Gori for the attempted theft.
Investigation established that detainee attempted to steal moped parked in yard of the residential building, located on Antsukhelidze Street.
Investigation is in progress on the fact of the attempted theft, article 19-177, II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.