შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული თ.კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 3-დან 6 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ქალაქ გორში, სტალინის ქუჩაზე მდებარე რესტორან "ჯოზეფში", 2001 წელს დაბადებულ ე.თ.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. მძიმედ დაშავებული ე.თ. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.

The officers of Gori police division of Shida Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative - search and investigative activities detained T.K. (DoB 1998) for inflicting severe health injury on purpose.
Investigation established that on the basis of conflict, detainee inflicted severe health injury to E.T. (DoB 2001) in restaurant “Josef” located on Stalin Street, Gori. The victim was transferred to the hospital by the ambulance crew.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe health injury on purpose, article 117, I part envisaged by the Criminal Code of Georgia.