შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული ლ.ა., ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, დანით ხელის არეში დაზიანება მიაყენა 1987 წელს დაბადებულ გ.ვ.-ს, რომელიც სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღები - 2 დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით.

The officers of Gori police division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained L.A. (DoB 1982) on the basis of relevant court decision for causing severe health injury on purpose.
Investigation established that, on the basis of conflict, detainee inflicted injury to G.V. (DoB 1987) in hand area, who was transferred to the hospital.
The weapon of crime was seized by the law enforcers as evidence.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe health injury on purpose, crime envisaged by the article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.